Archiwum
Archiwum 2010/2011

Uczniowie klas I-III Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II pożegnali rok szkolny 2010/2011 podczas uroczystości w auli szkoły.
Spotkanie rozpoczęła część artystyczna pod hasłem "Życie nie tylko po to jest by brać" w wykonaniu uczniów Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej.

W części oficjalnej, dyrektor szkoły p. Hanna Kolińska wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągali sukcesy w nauce, sporcie i działalności społecznej. Wyróżnienia otrzymali także laureaci konkursów i olimpiad.
Uroczystość licznie zaszczycili swoją obecnością rodzice wraz z przedstawicielką Rady Rodziców, panią Kornelią Hausmann.

   

Zapraszamy do naszej galerii!

  

Archiwum 2010/2011

21 czerwca uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w uroczystym poświęceniu tablicy nagrobkowej śp. Katarzyny Sobaszek, matki błogosławionego Aleksego  Sobaszka (ur. 1895 w Przygodzicach - zm. 1 sierpnia 1942 w KL Dachau) – polskiego duchownego, który został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w Warszawie 13 czerwca 1999 roku, w grupie 108 błogosławionych męczenników.
Grób matki świętego znajduje się na Starym Cmentarzu przy  Pl. Bankowym. W bieżącym roku szkolnym wolontariusze z naszej szkoły opiekowali się grobem i pogłębiali wiedzę na temat życia błogosławionego Aleksego Sobaszka. Poświęcenia grobu dokonali duchowni ostrowskiej Konkatedry.

 

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

Maciej Chmielarz zwyciężył w organizowanych przez Wielkopolski Związek Szachowy Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Szachach Chłopców (rocznik 1996-1997)rozegranych w Żerkowie od 16 do 20 czerwca.
10 miejsce zajął Daniel Cicharski, 14 był Augustyn Michalak (wszyscy z klasy 1a). Maciej i Daniel uzyskali awans do Mistrzostw Międzywojewódzkich.  Maciej zdobył pierwszą kategorię szachową,  Daniel i Augustyn drugą.
Szczegółowe wyniki znajdują się na  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_2140/.

  

Archiwum 2010/2011

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II od roku biorą udział w ogólnopolskim projekcie Uczeń Online.
W ramach koła humanistycznego, którego pracą kieruje p. Anna Galant, uczestnicy opracowali kursy edukacyjne i opublikowali je na platformie internetowej SuperMemo.
Prace uczniów zostały zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu „Wrzuć kurs”. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych prac autorskich wykazujących wysoką wartość dydaktyczną, podniesienie motywacji do poszukiwania nowych rozwiązań edukacyjnych wspierających samokształcenie oraz rozwój kompetencji wspomagających proces uczenia się przez całe życie, upowszechnienie TIK w procesie dydaktycznym. Uczniowie musieli i wykorzystać pliki multimedialne funkcjonalnie użyte w kursie w celu uatrakcyjnienia opracowanego materiału. Do konkursu z ostrowskiego koła zgłoszono 6 prac, aż 5 prac nagrodzono i tym samym pięcioro uczniów zostało laureatami konkursu.

Laureaci konkursu:
Aleksandra Harych, Dorota Skowronek, Olimpia Skrobańska, Beniamin Kolenda, Marcin Ciernia

  Czytaj więcej...

Archiwum 2010/2011

W minionym roku szkolnym nasze koło turystyczno-krajoznawcze zapoczątkowało rowerowe rajdy podsumowujące – niejako – cały turystyczny sezon. Postanowiliśmy kontynuować obiecująco rozpoczęty cykl wypraw, opisując go roboczym tytułem; „Dla twardzieli”. Nazwa nie jest przesadzoną, gdyż liczba przebytych kilometrów w trakcie wypraw dochodzi do 200 km! Mając to na uwadze, bardzo miło było odnotować, że na trzydniowy „wypad w teren” zgłosiło się więcej dziewcząt niż chłopców. Jeśli dodać do tego stopień trudności rajdu, który - w niektórych momentach - można by nazwać przeprawowym, kierownik rajdu (pan Krzysztof Łukowicz) chciałby szczególnie wyróżnić: Martę Fenger, Dagmarę Wiczyńską, Darię Raczak, Paulinę Śniegulę, Kingę Kucharz (2h) oraz Maję Kasprzak (2a). Gratulujemy odwagi i kondycji!

     

  Czytaj więcej...

Strona 1 z 29Pierwsza   Poprzednia   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia