Trwają zapisy
Spółdzielni Oświatowej

na rok szkolny 2019/2020
do klas I-VIII.

Wniosek o przyjęcie do szkoły (doc)

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności na naszej nowej stronie internetowej

www.spkreatywni.pl.

Zapraszamy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim znalazło się wśród placówek oświatowych, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”.
W przypadku Publicznego Gimnazjum jest to kwota 12 tysięcy złotych – pochodząca z budżetu państwa i dotyczy Priorytetu 3 programu: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Głównym celem powyższego Priorytetu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

Komunikat dla rodziców i uczniów

Przypominamy, że rowery należy parkować w miejscu do tego przeznaczonym (tylko i wyłącznie stojaki na rowery) oraz zadbać o ich prawidłowe zamknięcie!

„Życie - moja samodzielna rola”

23 czerwca 2017 r. o godz. 8.00 uczniowie klas trzecich żegnali się ze szkołą i odbierali świadectwa ukończenia Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej. Pochylili głowy przed Tymi, dzięki którym doszli do końca kolejnego etapu edukacji. Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom, Rodzicom, Pracownikom Administracji dziękowali za trud i serce, za pracę, za przygotowanie fundamentów do dalszego kształcenia.

Zapraszamy do naszej galerii!

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Marlena Maląg Wicewojewoda Wielkopolski, Pani Ewa Kargol-Stybaniewicz Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu, Pani Ewa Brzozowska Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Jarosław Urbaniak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Kornaszewski Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Uczniowie spędzili w gimnazjum 3 lata swojego życia, mając po drodze radości i smutki, ale osiągnęli swój cel. Teraz rozpoczną kolejny, ważny etap w życiu. Samodzielnie dokonają wyboru szkoły średniej i zastanowią się nad własną drogą w przyszłości, by zrealizować swoje plany, marzenia. Przed nimi nowe wybory, decyzje.
Po prostu Życie i samodzielnie wybrane w nim role.

Muzycznym upominkiem i ciepłymi słowami pożegnali ich przedstawiciele klas drugich.
Pani dyrektor Hanna Kolińska podziękowała wychowawcom, nauczycielom i rodzicom. Wiele ciepłych słów tegorocznym absolwentom przekazali zaproszeni goście.
Po części artystycznej Pani dyrektor Hanna Kolińska w asyście wychowawców  i zaproszonych gości wręczyła uczniom świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody, a rodzicom gratulacje i podziękowania. Wyróżniono także uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego.
Po oficjalnej części uroczystości absolwenci szkoły udali się do sal lekcyjnych, by jeszcze raz przed ostatecznym opuszczeniem szkoły spotkać się  ze swoimi wychowawcami. Mamy nadzieję, że chętnie będą jeszcze do niej wracać, nie tylko we wspomnieniach!

23 czerwca uroczyście pożegnali rok szkolny również uczniowie klas I i II.  Wśród nich wielu zostało wyróżnionych, zdobywając świadectwo z czerwonym paskiem. Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii!

Date Posted: 2017-06-25
Number of Views: 2071