Trwają zapisy
Spółdzielni Oświatowej

na rok szkolny 2019/2020
do klas I-VIII.

Wniosek o przyjęcie do szkoły (doc)

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności na naszej nowej stronie internetowej

www.spkreatywni.pl.

Zapraszamy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim znalazło się wśród placówek oświatowych, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”.
W przypadku Publicznego Gimnazjum jest to kwota 12 tysięcy złotych – pochodząca z budżetu państwa i dotyczy Priorytetu 3 programu: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Głównym celem powyższego Priorytetu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

Komunikat dla rodziców i uczniów

Przypominamy, że rowery należy parkować w miejscu do tego przeznaczonym (tylko i wyłącznie stojaki na rowery) oraz zadbać o ich prawidłowe zamknięcie!

Szkolny Maraton Filmowy

9 czerwca już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Maraton Filmowy. W maratonie wzięło udział 25 kinomanów klas pierwszych i drugich. W salę kinową, z wygodnymi miejscami leżącymi, została zamieniona sala D6, a miejscem na posiłek i ciepłe napoje była sala D5. Podczas maratonu wyświetlone zostały takie filmy jak: „Rodzinne Rewolucje” i „Zanim się pojawiłeś”.

Pod koniec imprezy można było także spróbować swoich sił wokalnych w szkolnym karaoke. Maraton był wspaniałą okazją do spędzenia czasu z rówieśnikami w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach oraz pokazał, że nasi uczniowie potrafią się integrować i wspólnie dobrze się bawić.

Date Posted: 2017-06-13

www.spos.kylos.pl/?s=gim2