Trwają zapisy
Spółdzielni Oświatowej

na rok szkolny 2019/2020
do klas I-VIII.

Wniosek o przyjęcie do szkoły (doc)

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności na naszej nowej stronie internetowej

www.spkreatywni.pl.

Zapraszamy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim znalazło się wśród placówek oświatowych, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”.
W przypadku Publicznego Gimnazjum jest to kwota 12 tysięcy złotych – pochodząca z budżetu państwa i dotyczy Priorytetu 3 programu: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Głównym celem powyższego Priorytetu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

Komunikat dla rodziców i uczniów

Przypominamy, że rowery należy parkować w miejscu do tego przeznaczonym (tylko i wyłącznie stojaki na rowery) oraz zadbać o ich prawidłowe zamknięcie!

Poloneza czas zacząć ...

1 czerwca 2017 roku będzie datą na pewno niezapomnianą przez uczniów klas III naszego gimnazjum. W tym dniu odbył się komers, na który młodzi ludzie z niecierpliwością czekali. Wszyscy uczniowie prezentowali się pięknie – dziewczyny eleganckie w zwiewnych sukienkach, chłopcy w garniturach. Widok niesamowity, niecodzienny. Tak jak nakazuje zwyczaj naszej szkoły uczniowie rozpoczęli komers tradycyjnym polonezem. Wszyscy cieszyli się ostatnimi wspólnie spędzanymi chwilami. Zdjęcia i filmy z komersu można obejrzeć na Facebooku oraz w naszej galerii!

Cała impreza przygotowana została do perfekcji przez rodziców uczniów klas III. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły. Zabawa była bardzo udana, wszyscy doskonale się bawili, nie zabrakło specjalnych dedykacji dla Dyrekcji, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Po komersie zostaną wspomnienia wspaniałej, wspólnej, radosnej zabawy. Wspomnienia te powrócą, gdy spojrzymy na wspólne zdjęcia.

Date Posted: 2017-06-04

www.spos.kylos.pl/?s=gim2