Trwają zapisy
Spółdzielni Oświatowej

na rok szkolny 2019/2020
do klas I-VIII.

Wniosek o przyjęcie do szkoły (doc)

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności na naszej nowej stronie internetowej

www.spkreatywni.pl.

Zapraszamy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim znalazło się wśród placówek oświatowych, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”.
W przypadku Publicznego Gimnazjum jest to kwota 12 tysięcy złotych – pochodząca z budżetu państwa i dotyczy Priorytetu 3 programu: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Głównym celem powyższego Priorytetu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

Komunikat dla rodziców i uczniów

Przypominamy, że rowery należy parkować w miejscu do tego przeznaczonym (tylko i wyłącznie stojaki na rowery) oraz zadbać o ich prawidłowe zamknięcie!

Ostrowski Test Coopera

1 czerwca w Gimnazjum nr 1 po raz kolejny odbył się Ostrowski Test Coopera. Jest to 12 minutowy bieg ciągły tylko dla twardzieli. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 3g - Saber Abdulsalam, Adam Chmielewski, Bartłomiej Fita, Mikołaj Kędzia, Filip Kotecki, Albert Zimniak oraz dziewczęta - Julia Jędrzejewska i Nikol Szymankiewicz z kl. 2h, Sandra Kowalczyk i Julia Litwin z kl. 2d, Anna Pawelec z kl. 3b oraz Aleksandra Rakowska z kl. 1d i Nicola Woźniak z kl. 1f. Na wyniki klasyfikacji drużynowej musimy poczekać, ale już teraz wiadomo, że najlepszy wynik wśród chłopców osiągnął Saber Abdulsalam, a wśród dziewcząt Julia Litwin. Gratulujemy.

Date Posted: 2017-06-02

www.spos.kylos.pl/?s=gim2