Trwają zapisy
Spółdzielni Oświatowej

na rok szkolny 2019/2020
do klas I-VIII.

Wniosek o przyjęcie do szkoły (doc)

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności na naszej nowej stronie internetowej

www.spkreatywni.pl.

Zapraszamy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim znalazło się wśród placówek oświatowych, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”.
W przypadku Publicznego Gimnazjum jest to kwota 12 tysięcy złotych – pochodząca z budżetu państwa i dotyczy Priorytetu 3 programu: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Głównym celem powyższego Priorytetu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

Komunikat dla rodziców i uczniów

Przypominamy, że rowery należy parkować w miejscu do tego przeznaczonym (tylko i wyłącznie stojaki na rowery) oraz zadbać o ich prawidłowe zamknięcie!

Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych otworzyła swoje gościnne progi

Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej została utworzona w oparciu o doświadczenia renomowanej, bardzo dobrze działającej, nowoczesnej i docenionej w środowisku placówki, w której uczniowie zdobywali wiedzę, kształtowali charakter i rozwijali swoje umiejętności. Chcielibyśmy, aby najlepsze tradycje, przyjazna atmosfera pracy oparta na życzliwości oraz wzajemnym wspieraniu się zostały przeniesione do nowej placówki.
Pełni nowych pomysłów i entuzjazmu, a także koncepcji nowoczesnej szkoły, mamy nadzieję, że będziemy wychowywać mądre i odpowiedzialne dzieci na miarę nowych czasów.

Zapraszamy do naszej galerii!

Chcąc przybliżyć nasze wyobrażenia i pomysły w dniach 10 i 11 marca 2017 roku, Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych otworzyła swoje drzwi dla uczniów klas I, IV i VII. Spotkanie to przebiegało pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia”. Gospodarzom zależało na zaprezentowaniu wizji nowej szkoły, która rozpocznie swoją działalność od 1 września 2017 roku.
Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych zaproponowała swoim gościom szereg atrakcji – liczne warsztaty tematyczne oraz stoiska interaktywne. Nauczyciele nauczania zintegrowanego przygotowali warsztaty, zajęcia sportowe i komputerowe dla przedszkolaków. Zespół języka polskiego zaoferował warsztaty teatralne i zabawy z językiem polskim. Uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę, bawiąc się podczas zajęć językowych „Język angielski kreatywnie” i „Pobawmy się niemieckim”. Miłośnicy przedmiotów ścisłych mogli dokonywać odkryć matematycznych, rozwiązywać rebusy przyrodnicze i wykonywać doświadczenia w dziedzinie chemii i fizyki. Zainteresowani informatyką brali udział w zajęciach z robotyki LEGO Minolstorm. Zwolennicy przedmiotów artystycznych rozwijali swoje pasje podczas zajęć plastycznych, wykonując „wielkanocne cudeńka”.
Organizatorzy spotkania przedstawili także bogatą ofertę sportową. Udostępnili strzelnicę sportową, organizując międzyklasowy turniej strzelecki. Trenerzy przygotowali również Turniej Piłki Siatkowej oraz Turniej Koszykówki.
Idea, która towarzyszyła spotkaniu „Muzyka łączy pokolenia” została zilustrowana programem artystycznym w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Adama Wasieli oraz pokazami tańca „True School” z trenerem panem Błażejem Ławeckim.
Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych zgromadziły wielu gości – uczniów i rodziców, co pozwala nam wierzyć, że rozpoczniemy wspólnie szkolną przygodę we wrześniu 2017 roku.

Date Posted: 2017-03-11

www.spos.kylos.pl/?s=gim2