Trwają zapisy
Spółdzielni Oświatowej

na rok szkolny 2019/2020
do klas I-VIII.

Wniosek o przyjęcie do szkoły (doc)

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności na naszej nowej stronie internetowej

www.spkreatywni.pl.

Zapraszamy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim znalazło się wśród placówek oświatowych, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”.
W przypadku Publicznego Gimnazjum jest to kwota 12 tysięcy złotych – pochodząca z budżetu państwa i dotyczy Priorytetu 3 programu: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Głównym celem powyższego Priorytetu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

Komunikat dla rodziców i uczniów

Przypominamy, że rowery należy parkować w miejscu do tego przeznaczonym (tylko i wyłącznie stojaki na rowery) oraz zadbać o ich prawidłowe zamknięcie!

W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

6 marca 2017 r. Scena Propozycji w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II gościła uczniów, którzy w konkursowych zmaganiach prezentowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Ciekawe interpretacje wierszy oceniało jury w składzie: pani Magdalena Świtoń-Suska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej, pani Justyna Wojtkowiak nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema, pani Anna Mucha nauczycielka Publicznego Gimnazjum JPII oraz Weronika Kątna uczennica klasy 2e gimnazjum.

W kategorii: recytacja – I miejsce zajęła Martyna Sobieraj uczennica klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 7 za interpretacje wiersza „Włos” Jana Brzechwy, II miejsce zajęła Julia Przybył uczennica klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 1 za recytację wiersza „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima, III miejsce jury przyznało ex aequo uczennicom Szkoły Podstawowej nr 7 - Aleksandrze Błaszczyk z klasy 6c za wiersz „Sum” Jana Brzechwy i Julii Trześniewskiej z klasy 6a za wiersz „Samochwała” Jana Brzechwy.
W kategorii: śpiew – pierwsze miejsce ex aequo otrzymały: Marta Sufryd z klasy 6a SP nr 1 za wokalną interpretację wiersza „Dzik” Jana Brzechwy i Wiktoria Dembska z klasy 6a SP 7 za piosenkę „Na pierwszy znak” Juliana Tuwima, z muzyką Henryka Warsa.
Uczniowie naszego gimnazjum zadbali o oprawę muzyczną imprezy i umilali piosenkami oczekiwanie na decyzję jury.
Konkurs recytatorsko-wokalny jest jedną z form działania Sceny Propozycji, która zachęca uczniów do kreatywnych postaw oraz rozwijania uzdolnień artystycznych i literackich.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy!

Date Posted: 2017-03-07

www.spos.kylos.pl/?s=gim2