Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. o godz. 8:00 w naszym gimnazjum rozpoczęła się uroczystość zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich. Przybyli zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Jacek Kita z Parafii św. Pawła Apostoła, przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Ewa Brzozowska i Pan Grzegorz Stodolny.
Chwilą zadumy przy muzyce Szopena i wspomnieniem Kajetana Ruteckiego ucznia z klasy 2a, który odszedł nagle i tragicznie, rozpoczęto uroczystość.

Zapraszamy do naszej galerii!

Uczniowie, żegnając się z Dyrekcją, Nauczycielami, Wychowawcami, koleżankami i kolegami z klas pierwszych i drugich, zaprosili na przygotowany program artystyczny. Spędzili tutaj 3 lata swojego życia, mając po drodze radości i smutki, ale osiągnęli cel. Teraz rozpoczną kolejny, ważny etap w życiu. Samodzielnie dokonają wyboru szkoły średniej i zastanowią się nad własną drogą w przyszłości, aby  nie zmarnować ani chwili i zrealizować swoje plany, marzenia. Muzycznym upominkiem i ciepłymi słowami pożegnali ich przedstawiciele klas pierwszych i drugich, Pani Dyrektor Hanna Kolińska pogratulowała uczniom i podziękowała wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za ich pracę i trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży. Ciepłe słowa przekazali również Ksiądz Jacek Kita oraz Pani Ewa Brzozowska.

Po części artystycznej uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru, a wychowawcy prezentowali najlepszych swych uczniów w różnych obszarach działalności. Pani Dyrektor Hanna Kolińska w asyście Księdza Proboszcza wręczyła im świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody i podziękowania dla rodziców. Wyróżniono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego.
Po oficjalnej części uroczystości absolwenci szkoły udali się do sal lekcyjnych, by jeszcze raz przed ostatecznym opuszczeniem szkoły spotkać się ze swoimi wychowawcami. Były kwiaty, uściski i łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że pomimo ukończenia szkoły chętnie będą  jeszcze do niej wracać, nie tylko we wspomnieniach.

Tego samego dnia o godzinie 11:30 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia dla uczniów klas pierwszych i drugich z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016.  Na początku uroczystości Pani dyrektor Hanna Kolińska wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za stuprocentową frekwencję. Przygotowano piękny koncert muzyczny z dedykacją dla dyrekcji i wszystkich nauczycieli, którym uczniowie podziękowali za trud i pracę włożoną w edukację oraz wychowanie.

Wszystkim uczniom życzymy serdecznie, aby nadchodzące wakacje były radosne, a przede wszystkim bezpieczne. Niech okażą się czasem zasłużonego wypoczynku, byśmy mogli wszyscy nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. Do zobaczenia 1 września!

Date Posted: 2016-06-25