Aktualności
II miejsce szczypiornistów w Finale Gimnazjady

W dniach 7-8.04.2016 reprezentacja naszego gimnazjum czyli uczniowie klasy IIIg, po wygraniu wcześniejszych eliminacji powiatowych i rejonowych, grali w Finale Wojewódzkim XVII Gimnazjady w Wągrowcu. W turnieju uczestniczyło 8 najlepszych szkół w Wielkopolsce podzielonych na 2 grupy. Nasz zespół grał w grupie B z Gimnazjum nr 7 z Poznania, Gimnazjum z Pyzdr, Gimnazjum z Gołańczy.

   

 

Po eliminacjach grupowych do rozgrywek awansowały 4 zespoły: Publiczne Gimnazjum  im. Papieża Jana Pawła II z Ostrowa Wlkp., Gimnazjum nr 1 z Wągrowca, Gimnazjum nr 2 z Obornik Wlkp. i Gimnazjum z Gołańczy.
Rozgrywki półfinałowe były bardzo emocjonujące zarówno jeden i drugi półfinał kończył się dopiero po 2 dogrywkach!! Nasz zespół zagrał znakomicie pokonując Gimnazjum nr 2 z Obornik Wlkp. i awansował do wielkiego finału, gdzie niestety musiał uznać wyższość zespołu gospodarzy i ostatecznie zajął bardzo dobre II miejsce w Finale Wojewódzkim XVII Gimnazjady.
Warto dodać że królem strzelców całego turnieju został zawodnik naszego zespołu Dawid Rachut.
Chłopcy zagrali bardzo dobrze i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku.
Skład zespołu: Rafał Dycfeld , Paweł Wołowicz, Jakub Przybylski, Mikołaj Parzysz, Erwin Stachowski, Kacper Taczka,  Dawid Rachut, Bartosz Pawłowski, Joachim Ibron, Jakub Warszawski, Oskar Prynczyński, Mateusz Perz, Norbert Szkudłapski.

Written By: kapola
Date Posted: 2016-04-11
Number of Views: 1399
Wróć