Mistrzowie ortografii

1 marca w naszym gimnazjum odbył się etap rejonowy XVIII edycji Konkursu  Ortograficznego pod patronatem  Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek. Do II etapu konkursu przystąpiło 57 uczniów gimnazjów  z Ostrowa i powiatu ostrowskiego. Uczniowie rozwiązywali test z ortografii i interpunkcji.

Komisja w składzie: przewodnicząca: Anna Galant i członkowie: Anna Kasprzak-Idziorek (SP1), Małgorzata Szczepaniak i Monika Wawrzyniak (SP5), wyłoniła 13 uczniów, którzy będą walczyli w finale o tytuł Mistrza Ortografii.
Wśród nich są uczennice naszego gimnazjum: Kornelia Nowacka z klasy 3a i Natalia Stodolna z klasy 3c.
Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

III etap odbędzie się 15.03.2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej.

Date Posted: 2016-03-05