Warsztaty chemiczne podczas III Dnia Pasjonatów w Szkole Podstawowej nr 9

III Dzień Pasjonatów w Szkole Podstawowej nr 9 uroczyście otworzyła Pani Prezydent Beata Klimek, a wykład inauguracyjny wygłosił wokalista zespołu Big Cyc Jacek Jędrzejak.
Kolekcje monet i znaczków, klocków lego, a także kart z piłkarzami, atrybutów żużlowych oraz medali sportowych, zbiory minerałów oraz modeli samochodów, czy figurek zwierząt - to tylko przykłady tematycznych stoisk, które można było odwiedzać podczas III Dnia Pasjonatów.

Wśród najrozmaitszych pasji znalazła się także chemia – uczniowie naszego gimnazjum: Ania Bączyk i Arek Brudło wraz z p. Marzeną Horyzą zaprezentowali uczniom najmłodszych klas ciekawe i magiczne eksperymenty chemiczne. Pierwszoklasiści mieli okazje zobaczyć jak można zatopić statek w małym talerzyku, spalić kawałek metalu czy obserwować zmiany kolorów niczym u kameleona.

Date Posted: 2015-05-15