Mistrzowie ortografii

„Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz” (Janusz Korczak)
8 kwietnia 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się III etap XVII Konkursu Ortograficznego „MISTRZ ORTOGRAFII” organizowanego pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w osobie Pani Beaty Klimek.

Piętnaścioro uczniów (z Gimnazjum nr 1, 3 i 4, Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Gimnazjum Sióstr Salezjanek, Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach, Gimnazjum w Raszkowie, Gimnazjum w Jankowie Przygodzkim) pisało dyktando sprawdzające praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych.
Komisja w składzie: Anna Galant, Katarzyna Glapa, Ewa Wasielewska, Anna Kasprzak-Idziorek, Małgorzata Szczepaniak wyłoni Mistrza Ortografii. Zostanie nim uczeń, który popełni najmniej błędów.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 15 czerwca 2015 r. w ostrowskiej synagodze przy ul. Raszkowskiej.

Date Posted: 2015-04-14