Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

24 marca  2015 r. w naszym gimnazjum odbył się XIII Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie udział wzięli uczniowie z gimnazjów z Ostrowa Wielkopolskiego, Raszkowa i Lamek. Celem konkursu jest pogłębianie zainteresowań o krajach anglojęzycznych oraz integracja społeczności międzygimnazjalnej. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży.

Tegoroczni laureaci to:
I miejsce Alicja Wiśniewska z Gimnazjum Publicznego im. Ireny Sendlerowej w Lamkach,
II miejsce Mikołaj Leki
z Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wlkp.,
III miejsce ex aequo: Jakub Więcław
z Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wlkp. i Aleksandra Bałoniak z Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wlkp.,
IV miejsce Joanna Wolińska
z Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wlkp.

Na uroczystość konkursu przybyła pani Ewa Brzozowska – Przewodnicząca Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej, która wręczyła laureatom dyplomy i nagrody. Sponsorami nagród byli: wydawnictwo Pearson oraz Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej.
Konkurs zorganizowały nauczycielki języka angielskiego Magdalena Noculak i Alina Skrzypczak. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Date Posted: 2015-03-26