Aktualności
Gimnazjaliści w Life Fitness Club

W miniony wtorek tj. 10 lutego w godzinach popołudniowych dziewczęta z naszego gimnazjum postanowiły zatroszczyć się o swoją kondycję fizyczną. Tego dnia bowiem gościły na zajęciach w Life Fitness Club przy ulicy Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie rozpoczęła manager klubu – pani Katarzyna Kuczyńska, która wprowadziła gimnazjalistki w tematykę fitness, przedstawiła specyfikę klubu. Dzięki uprzejmości gospodarzy, dziewczęta miały okazję zwiedzić całą fitness strefę, strefę relaksacyjną oraz strefę saun, a także salę fitness i salę do spinningu.

     

O sprzętach znajdujących się w klubie opowiadał trener – pan Łukasz Wojtczak. Dziewczęta pod czujnym okiem instruktorki – pani Moniki Mareckiej odbyły zajęcia z aerobiku oraz zajęcia na stepach.
Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ poza aktywnością ruchową, miała miejsce część merytoryczna, podczas której uczennica rozmawiały z instruktorką m.in. o technice ćwiczeń, różnych formach zajęć – na czym one polegają, a także dla kogo są przeznaczone. Dziewczęta zapoznały się również z grafikiem zajęć ze sprzętami służącymi do różnego rodzaju ćwiczeń np. maty, wałeczki, klocki do jogi, sztangi do body pump, stepy. Prowadzącym spotkanie zapewne udało się zmobilizować młodych ludzi do aktywności fizycznej, zarazić pasją do sportu, a także ideą dbania o siebie – o własną kondycję, samopoczucie i zdrowie.
Zajęcia odbyły się w ramach inicjatywy szkolnej „Babskie Gadanie”, którego koordynatorkami są: pani Magda Noculak oraz pani Agnieszka Kurkiewicz-Miś.
 

Written By: kapola
Date Posted: 2015-02-12
Number of Views: 927
Wróć