Wokalista w habicie

„Obudź się! Możesz więcej” - pod takim hasłem w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II 16 grudnia 2014 r. odbył się charyzmatyczny koncert w wykonaniu Ojca Łukasza Buksa, franciszkanina z Krakowa, odpowiedzialnego za referat młodzieżowo – powołaniowy. Ojciec Łukasz jest już znany gimnazjalnej młodzieży z rekolekcji wielkopostnych, które do dziś pozostały w sercach młodych ludzi.

Aula naszego gimnazjum była wypełniona po brzegi, a koncert cieszył ogromnym zainteresowaniem nie tylko gimnazjalistów, lecz także przybyłych uczniów szkół podstawowych.Ojciec Łukasz własną twórczość wokalną połączył z przesłaniem do młodego pokolenia, które potrafiło właściwie odczytać jego sens. Atmosfera koncertu, jak każde spotkanie z jego twórcą, była niezapomniana. Franciszkanin po zakończeniu koncertu chętnie pozostał wśród uczniów gimnazjum, by dzielić się z nimi swoim świadectwem, refleksją nad życiem. Młodzież odwdzięczyła się dużym zaufaniem, rozmową, której w obecnych czasach tak bardzo potrzebuje młody, często zagubiony, człowiek.

Date Posted: 2014-12-16