Andrzejki na 6!

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem i słodkim poczęstunkiem.
W czwartek 27 listopada w auli naszego gimnazjum odbyła się andrzejkowa dyskoteka dla uczniów klas VI ostrowskich szkół podstawowych. Zainteresowanie imprezą było duże, bowiem przyszło ponad stu uczniów ze szkół podstawowych nr 9, 4, 1, 5, 6, 11, 7.

Zapraszamy do naszej galerii!

Niezwykłą atrakcją andrzejkowego balu była prezentacja strojów przygotowanych specjalnie na ten tajemniczy wieczór. W różne postacie z bajek i baśni wcielili się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele - opiekunowie. Wszyscy bawili się świetnie.
Rolę wodzireja przejął pan Szymon Matyśkiewicz – szkolny pedagog, który z ogromnym zaangażowaniem i wrodzonym poczuciem humorem przeprowadził konkursy i jeszcze z ochotą zatańczył niejeden skoczny taniec. Ale i szóstoklasistom nie brakowało energii. Pląsali, skakali, tańczyli jak kto potrafił. Rzecz jasna, nie obeszło się bez tradycyjnych andrzejkowych wróżb. Chętni mogli sprawdzić jak będzie wyglądało ich życie, czy spełnią się ich marzenia i co oznaczają daty ich urodzin.

Date Posted: 2014-11-29