Szkolny Dzień Matematyki

W Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II 25 listopada 2014 roku odbył się SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI, który dostarczył wielu emocji zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Pokazał on, że matematyka wcale nie jest nudna! Matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Zapraszamy do naszej galerii!

Na przerwach uczniowie rywalizowali w różnych konkursach.
Dla wielu z nich pasją jest układanie kostki Rubika. Ci, którzy robią to w rekordowo szybkim czasie, walczyli na drugiej przerwie o tytuł Szkolnego Mistrza Kostki Rubika. Na kolejnej przerwie gimnazjaliści świetnie bawili się rozwiązując rebusy matematyczne. Dziesięciu „głowołamaczy” startowało w zawodach w układaniu kwadratów magicznych. Przerwa po piątej lekcji wywołała prawdziwy wyścig umiejętności logicznego myślenia. Niektórzy uczestnicy konkursu „Zagadki logiczne” nadzwyczaj sprawnie żonglowali szarymi komórkami, rozwiązując bardzo skomplikowane zadania. Wszystkim zależało na zwycięstwie i na czasie!
Na szóstej lekcji uczniowie klas trzecich kibicowali swoim kolegom i koleżance, zwycięzcom  eliminacji klasowych, uczestnikom konkursu wiedzy matematycznej „Siedmiu wspaniałych”.
Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na najciekawszy plakat ułatwiający zapamiętanie wzorów na pola figur płaskich oraz pola i objętości figur przestrzennych. Teraz te piękne kolorowe plakaty zdobią korytarze naszej szkoły.

WYNIKI KONKURSÓW:

I miejsce - Karolina Maleszka kl. 1a
II miejsce - Kaja Brzezińska i Weronika Pałat kl. 3e
II miejsce - Alicja Grabarek i Krzysztof Ziętek kl. 1b

Gratulujemy wszystkim laureatom! Wręczenie nagród nastąpi podczas apeli grup wiekowych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów oraz uczniom, którzy pomogli nam w organizacji Szkolnego Dnia Matematyki!

Date Posted: 2014-11-25