Aktualności
VII Krotoszyńska Setka Rowerowa

Spośród wszystkich rajdów organizowanych przez oddziały PTTK w całej Polsce, każdy oddział „chcący zdobyć uznanie i prestiż” w środowisku kolarskim musi oferować w całorocznym planie 100 rowerową! Idąc tym tropem w najbliższej okolicy mamy do wyboru: 100 kaliską, od 2 lat 200 ostrowską (!), a także 100 krotoszyńską, którą 20 września postanowiła „przetestować” grupa pasjonatów z naszego gimnazjum w składzie: Weronika Pietrzak, Patryk Guzdzioł, Witold Mazurek i pan Krzysztof Łukowicz z córką.

   

   

Należy zaznaczyć, że na przejechanie określonego wcześniej dystansu nie porywają się amatorzy, więc tym bardziej zasługuje na uznanie determinacja naszej reprezentacji.

Opisane przedsięwzięcie podzieliliśmy na trzy etapy:
1. 19 września - wyjazd z Ostrowa – Raszków – Przybysławice – Niemojowiec – Walentynów – Cegły – Świnków – Gorzupia i Krotoszyn, gdzie w schronisku młodzieżowym (według naszej oceny „najlepszym”, jakie do tej pory odwiedziliśmy) mieściła się nocna kwatera naszej drużyny.
2.  20 września – dzień główny rajdu rozpoczęła wczesna pobudka, śniadanie, przygotowania do wyjazdu. Zbiórka na rynku krotoszyńskim k/fontanny 7/45- 8 /00, powitanie uczestników, sprawdzenie listy obecności, odprawa techniczna, podział na grupy i o 8/30 wyjazd na trasę rajdu, która w tym roku przebiegała następująco: Rozdrażew – Maciejew – Teresiny – Roszki – Orpiszew – Świnków – Biadki – Chwaliszew – Sulmierzyce – Kolędy – Gądkowice – Potasznia – Nowy Zamek – Trzebicko – Chachalnia i meta w Krotoszynie z wyśmienitą zupą gulaszową, deserem i herbatą. Następnie podsumowanie rajdu; wręczenie nagród i wyróżnień, jak również wspaniałych potwierdzeń udziału i pamiątek zarazem – stalowych odznak! Po dotarciu do schroniska odpoczywaliśmy przepełnieni dumą i nieodpartą wewnętrzną potrzebą udziału w następnych edycjach „100” – nie tylko krotoszyńskiej.
3. 21 września. Ostatni dzień naszej „wyprawy” rozpoczęło zwiedzenie Stanicy „Buczyna” (na południe od Krotoszyna) którą ujęliśmy w planach na przyszłe „wypady w teren”. Dalej trasa przebiegała następująco: Chwaliszew – Chruszczyny – Daniszyn – Łąkociny – Lamki – Zacharzew i Ostrów Wlkp.
Należy zaznaczyć, że podczas trwania rajdu wszyscy uczestnicy mięli okazję podziwiać zabytki architektury drewnianej i murowanej, uroki Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”, kompleksu stawów w Miliczu, jak również zacieśniać więzy w środowisku wielkopolskich kolarzy turystów.

"Godny uwagi jest także fakt, że choć podzieliliśmy trasę na trzy dni: wyjazd w piątek po 14/00 i powrót w niedzielę po 13:00, to dokładnie w 48 godzin nasza reprezentacja pokonała prawie 190 km!!!".

Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy na kolejne zmagania na dwóch kołach (jak również z mapą) już wkrótce!
 

Written By: kapola
Date Posted: 2014-09-28
Number of Views: 524
Wróć