Aktualności
Młodzi górą!

13 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 5 odbył się XV Zlot Dzieci i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego. Drużyna naszego gimnazjum zaznaczyła swoją obecność i jak się później okazało wspaniale się zaprezentowała.
Wybrana przez nas trasa liczyła ok. 30 km, co przy pięknej słonecznej pogodzie stanowiło wspaniałą przejażdżkę.

   
 

Tegoroczna trasa wiodła przez: wiatraki Wysocko Wielkie, Smardów, Sadowie, Westrza, Bibianki, Kęszyce, Biskupice Ołoboczne, Trąba, Krępa, meta w Ostrowie we wspomnianej wcześniej szkole. Po krótkim odpoczynku uczestnicy otrzymali posiłek turystyczny, później mięli możliwość wziąć udział w konkursach: sprawnościowym, zadaniowo – logicznym, krajoznawczym: „Czy znasz Powiat Ostrowski?”, w którym Jan Trzcieliński zdobył I a Witold Mazurek II miejsce w kategorii gimnazjum. Wszyscy zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wygranym, a nasze koło turystyczne zaprasza na kończący turystyczny rok szkolny rajd Tour de Bicykl 2015 (4-5 lipca 2×100 km) Należy jednak dodać, że nie jest to wyprawa dla amatorów!
Mając także na uwadze zbliżające się wakacje, życzymy wszystkim udanego, wypełnionego aktywnością fizyczną wypoczynku i tradycyjnie: nie pozwólcie rdzewieć łańcuchom! Do zobaczenia na szlaku!

 

Written By: kapola
Date Posted: 2015-06-18
Number of Views: 899
Wróć