"Młodzi Ostrowianie na 25-lecie Samorządu Terytorialnego"

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w realizację międzygimnazjalnego projektu "Młodzi Ostrowianie na 25-lecie Samorządu Terytorialnego", odbywającego się pod honorowym patronatem Pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z dyrektorem Muzeum Miasta p. W. Banachem oraz Sekretarzem Miasta A. Baraniakiem.

Ponadto młodzież wzięła udział w konkursie "Tradycje samorządowe Ostrowa Wielkopolskiego z jabłuszkiem w tle", którego finalistkami zostały uczennice kl. 3f Joanna Maleszka i Eliza Piórkowska. Uczennice wykazały się bogatą wiedzą z zakresu historii miasta oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego - gratulujemy!
Podsumowanie projektu odbyło się 26 maja w auli Gimnazjum nr 1 z udziałem radnych miasta. Projekt ten był elementem obchodów 25 rocznicy wyborów samorządowych w naszym mieście.

Date Posted: 2015-05-29