I Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Karola Wojtyły

W ramach obchodów Roku Jana Pawła II w dniu 18 maja 2015 roku w naszym gimnazjum odbył się I Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Karola Wojtyły. Celem konkursu była popularyzacja poezji św. Jana Pawła II, pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego, oraz stwarzanie młodzieży warunków do rozwijania uzdolnień recytatorskich. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych klas I – III.

Na zaproszenie odpowiedziała młodzież wszystkich ostrowskich gimnazjów, która wraz z opiekunami przybyła do naszej szkoły. W komisji konkursu zasiedli: ks. Bogdan Reczek z parafii św. Pawła Apostoła, pani Karina Rudnicka (nauczyciel języka polskiego), pan Przemysław Murach (poeta, absolwent naszej szkoły).

Po wysłuchaniu recytacji poezji Karola Wojtyły komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Joanna Wolińska z Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek –  opiekun pani Iwona Śmiechowska
II miejsce – Barbara Majchrzak z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II– opiekun pani Marzena Bugaj
III miejsce - Marta Śron z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II –  opiekun pani Marzena Bugaj.
Wyróżnieni również zostali: Żaneta Nowak, Zuzanna Piotrowska(Gimnazjum nr 3), Klaudia Ziętek, Kacper Majczak (Gimnazjum nr 4).

Publiczność z zainteresowaniem i przejęciem słuchała recytacji. Z radością i wdzięcznością przyjęliśmy ich występy – uczestnicy podzielili się z nami swoim spotkaniem z osobowością autora oraz przeżyciem i interpretacją tej niełatwej poezji.
Organizatorzy konkursu składają wyrazy uznania wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za ich zaangażowanie, podjęty trud i piękne interpretacje.

Date Posted: 2015-05-18