Pożegnanie zimy, czyli Rajd Marzanna na „dwóch kołach”

W dniu 22 marca grupa młodzieży naszego gimnazjum i liceum, pod opieką pana Krzysztofa Łukowicza wzięła udział w rajdzie rowerowym; „Marzanna 2014”. Przy  iście wiosennej pogodzie, ponad 500 (!) uczestników postanowiło definitywnie pożegnać tegoroczną zimę. Mając na uwadze, że duża część uczniów w dniu następnym brała udział spływie kajakowym, postanowiliśmy nie forsować się zanadto i ostatecznie przemierzyliśmy na rowerach „symboliczne” 30 km+.

Trasa prowadzona przez wykwalifikowanego  przewodnika wiodła następująco: Janków Przygodzki, Trzcieliny w wieżą widokową, Huta, Odolanów (zabytkowy kościół Św. Barbary) i wreszcie Gliśnica, gdzie w szkole podstawowej mieściła się meta tegorocznego rajdu.  Na mecie czekała ciepła herbata i posiłek, konkursy z nagrodami. Starający się o odznaki turystyczne uzyskali wpisy i pieczątki w książeczkach. Zapraszamy wszystkich chętnych na następne zmagania na dwóch kołach – już w kwietniu!

Date Posted: 2014-03-26