XV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego „Alles auf Deutsch”

W wtorek, 18 marca 2014 odbył się w naszym gimnazjum pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, XV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego „Alles auf Deutsch”.
W tym roku rywalizowało ze sobą 24 uczniów z 7 gimnazjów. Reprezentowane szkoły to: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Sióstr Salezjanek, Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach, Gimnazjum w Jankowie Przygodzkim, Gimnazjum w Sieroszewicach.

Konkurs składał się z dwóch części. Na napisanie testu uczniowie mieli 45 minut. Aby zakwalifikować się do części ustnej należało w części pisemnej zdobyć 85% punktów możliwych do uzyskania. Ta sztuka udała się 5 osobom. Po części ustnej komisja w składzie: pani Anna Mrowińska i pan Karol Kryjom, biorąc pod uwagę obie części konkursu, wyłoniła najlepszych z najlepszych.
Tegorocznymi laureatami zostali: I miejsce Klaudia Gryglewska z Gimnazjum w Sieroszewicach, II miejsce Rafał Worsztynowicz z Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach, III miejsce Darian Torz z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, IV miejsce Roksana Grzesiek z Gimnazjum w Jankowie Przygodzkim, V miejsce Jakub Burghardt z Gimnazjum Sióstr Salezjanek. Z rąk Pana Prezydenta Jarosława Urbaniaka oraz Pani Wiceprezydent Marleny Maląg wszyscy otrzymali gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, natomiast laureaci atrakcyjne  nagrody książkowe i czasopisma Deutsch Aktuell.

W czasie, w którym Komisja oceniała prace pisemne, uczniowie oczekując na wyniki, oglądali film w wersji niemieckiej. Pomysłodawcą i corocznym  organizatorem konkursu są Dyrekcja Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej oraz Małgorzata Jędroch i Agnieszka Kurkiewicz.

Tegoroczna edycja konkursu była edycją jubileuszową. Z tej okazji wszyscy uczestnicy konkursu mogli skosztować tortu ufundowanego przez Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Jarosława Urbaniaka.

Date Posted: 2014-03-26