Gościnne progi Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej to szkoła, która na przestrzeni lat zdołała wypracować sobie status renomowanej, nowoczesnej placówki, w której zdobywa się wiedzę, kształtuje charakter, rozwija umiejętności. Społeczność gimnazjalna wypracowała przyjazną atmosferę pracy opartą na życzliwości oraz wzajemnym wspieraniu się. Każdy, kto wybiera naukę w PGSO staje się uczniem szkoły o licznych i cennych walorach, o czym można było przekonać się podczas Festiwalu Nauki dla Uczniów Szkół Podstawowych, który miał miejsce 8 marca.

Data szczególna nie tylko dla środowiska szkolnego, ale dla całego społeczeństwa, tego dnia bowiem przypada Święto Kobiet. W takim też klimacie zaproponowano gościom szereg atrakcji, a motywem przewodnim stało się hasło Od Ewy do przyszłości. Dzień Kobiet to święto wyjątkowe, obchodzone we wszystkich czasach i kulturach – zawsze w uroczysty, choć różny sposób. I dlatego gimnazjaliści zaprosili gości na wędrówkę przez wieki. Uczniowie klas pierwszych przedstawili jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach, zaczynając od samego początku, czyli od Adama i Ewy, poprzez epokę kamienną, czasy starożytne, średniowiecze, romantyzm, po współczesność, a nawet dalej, bowiem puszczono wodze wyobraźni i publiczność mogła przenieść się w przyszłość.

Równocześnie organizatorzy zaproponowali przyszłym gimnazjalistom ciekawe warsztaty tematyczne; młodzież m.in. poznawała ciekawostki chemiczne, docierała od eksperymentu do wiedzy, uczestniczyła w zajęciach teatralnych, poznawała sławne kobiety z krajów anglojęzycznych, czy przyglądała się bliżej kalejdoskopowi mody damskiej. Pozna tym na przyszłych uczniów oraz rodziców czekało wiele innych atrakcji – można było spotkać się z wróżką, wykonać pamiątkowe zdjęcie w specjalnie zaaranżowanej scenerii, czy wykonać piękne upominki dla dziewczynki. A w przytulnej kawiarence na gości czekały smaczne słodkości oraz filiżanka pachnącej kawy, czy herbaty.

Ważnym punktem dnia było uroczyste podsumowanie drugiej już edycji Akademii Uczniów Kreatywnych.
Uczestnicy AUK otrzymali indeksy oraz birety, a najbardziej aktywni młodzi studenci zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

Całości dopełniły szlagiery polskiej piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, mini koncert fortepianowy ucznia gimnazjum, pokaz tańca towarzyskiego, a także brawurowo wykonany przez męską część grona pedagogicznego, hit Baby, ach te baby.
Tradycyjny Festiwal Nauki dla Uczniów Szkół Podstawowych w Publicznym Gimnazjum rokrocznie gromadzi wielu gości – uczniów i ich rodziców, którzy mogą poznać tradycje i zwyczaje panujące w szkole, spotkać się z nauczycielami, starszymi koleżankami i kolegami, a przede wszystkim poczuć niepowtarzalny, przyjazny klimat, który jest wielkim atutem Publicznego Gimnazjum. Gospodarze mają nadzieje, że tą wyjątkową atmosferę będą mogli od września tworzyć wspólnie z obecnymi szóstoklasistami.

Date Posted: 2014-03-10