Czy Ostrów Wielkopolski jest atrakcyjny dla obcokrajowców?

"Czy Ostrów Wielkopolski jest atrakcyjny dla obcokrajowców?". Sprawdzili to uczniowie naszego gimnazjum, pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Noculak - biorąc udział w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Projekt rozpoczęto 5 grudnia 2013 r. i będzie on trwał do końca maja 2014.
"Podejmujemy się tego zadania, gdyż jesteśmy bardzo ciekawi jakimi pobudkami kierują się ludzie z innych krajów wybierając właśnie nasze niewielkie miasto na południu Wielkopolski. Chcielibyśmy dowiedzieć się od obcokrajowców jak żyje się w Ostrowie, a także jakie atrakcje i przedsięwzięcia w naszym mieście mają wpływ na decyzję o zamieszkaniu w tym miejscu" - mówią uczestnicy projektu.

Jak podkreśla opiekun grupy projektowej: "Celem realizacji naszego projektu jest nie tylko przedstawienie społeczności uczniowskiej walorów Ostrowa Wielkopolskiego pod kątem jego atrakcyjności względem obywateli innych krajów, ale także integracja młodzieży, upowszechnianie pracy metodą projektów, zachęcanie uczniów do uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych oraz rozwijanie zainteresowań uczniów."

W ramach projektu uczestnicy zamierzają zorganizować szereg spotkań z obcokrajowcami na stałe zamieszkującymi nasze miasto. Pierwsze spotkanie odbyło się 28 stycznia 2014 r. Gościem był Londyńczyk, który od 2,5 roku mieszka w Ostrowie.

Date Posted: 2014-02-19