Archiwum 2012/2013
Człowiek potrzebuje człowieka…

Dzień 28 czerwca to w roku szkolnym 2012/2013 data bardzo wyczekiwana, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Tego bowiem dnia w szkołach w całej Polsce odbywały się uroczystości zakończenia roku szkolnego, a tym samym pełne radości powitania wakacji letnich. Był to wyjątkowy dzień dla rocznika 1997, bowiem Ci właśnie uczniowie w miniony piątek stali się absolwentami gimnazjum. Młodzież naszego gimnazjum tą przyjemną uroczystość rozpoczęła częścią artystyczną pt. Człowiek potrzebuje człowieka, która to wprowadziła wszystkich w refleksyjny klimat, a jej przesłanie mówiło, że życie wśród ludzi nie jest prostym zadaniem;  nikt nie przychodzi na świat z tą umiejętnością. Wszyscy musimy się jej uczyć.

Zapraszamy do naszej galerii!

Sensem życia jest miłość. Kwiat potrzebuje słońca, aby być kwiatem. Człowiek potrzebuje miłości, drugiego człowieka, aby być człowiekiem. Dopełnieniem pełnej wzruszeń części artystycznej, były piękne wykonania wokalne, instrumentalne na skrzypce, a także taneczne.

Dzień zakończenia roku szkolnego to także czas podsumowań, gratulacji, podziękowań, dlatego też nagrodami książkowymi oraz okolicznościowym dyplomem zostali uhonorowani uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Wyróżnienie zostali także ci, którzy byli przykładem dla innych osiągając 100% frekwencję; młodzież, która aktywnie pracowała na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego, wybitni sportowcy, aktywiści. Podziękowano również rodzicom za trzyletnią współpracę.

Piątkowa uroczystość była dedykowana dyrekcji szkoły, nauczycielom, absolwentom gimnazjum, a także gościom, którzy zaszczycili swoją obecnością, a byli to: Prezydent Miasta – Pan Jarosław Urbaniak, ks. proboszcz Marian Niemier, przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Kornelia Hausmann.  I choć pożegnania z reguły bywają smutne to gimnazjaliści oprócz wiadomego wzruszenia, nie kryła także zadowolenia z czekającego ich dwumiesięcznego wypoczynku. Nie pozostaje więc nic innego jak życzyć wszystkim – zarówno uczniom, jak i nauczycielom błogiego czasu wolnego, czasu na odkrywanie i rozwijanie własnych pasji, słońca oraz radości czerpanej z każdego wakacyjnego dnia. Tegorocznym absolwentom życzymy także, aby w swej życiowej wędrówce nie spotykali tylko osób o ludzkich rysach, ale CZŁOWIEKA, bo człowiek potrzebuje człowieka, aby być człowiekiem.

Date Posted: 2013-06-28