Archiwum 2012/2013
Nasi szczypiorniści Mistrzami Polski!

Drużyna naszego gimnazjum zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej w ramach rywalizacji w IX Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży.
Turniej odbywał się w Radomiu w dniach 13 – 16 czerwca i brało w nim udział 16 najlepszych gimnazjów z kraju. Wszystkie drużyny drogą losowania zostały podzielone na grupy. Nasza drużyna trafiła do bardzo mocnej grupy razem z zespołami z Morąga, Łodzi oraz zeszłorocznymi mistrzami Polski, drużyną z Płocka. Po zaciętych i emocjonujących meczach drużyna Publicznego Gimnazjum znalazła się w półfinale. Rewelacyjna walka z drużyną z Mielca dała nam awans do wielkiego finału.

   

 

Mecz finałowy nasza drużyna zagrała z zespołem z Krakowa. Gra była zacięta lecz pomimo ciągłych ataków przeciwnika udało nam się zwyciężyć i mogliśmy cieszyć się z wywalczenia złotych medali.

Drużyna PGSO grała w składzie: Mateusz Dolata, Mateusz Pankros, Mateusz Kryjom , Adam Olszyna, Adrian Pietrzak, Marcin Janasik, Marcin Przyszlak, Artur Brychcy, Mateusz Kaczmarek, Patryk Dołubizno, Dawid Stempniak, Ksawery Gajek.
Trenerem zespołu od 2010 roku jest  pan Rafał Stempniak.
Gratulujemy !!!

 

Written By: kapola
Date Posted: 2013-06-19
Number of Views: 1398
Wróć