Archiwum 2012/2013
Ostrów Wielkopolski - moje miasto

Zakończył się międzyszkolny konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych "Ostrów Wielkopolski - moje miasto". Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 maja 2013 roku w Parku Miejskim podczas tegorocznych MajOstaszków.
Założeniem konkursu było zamieszenie na ogólnodostępnej platformie internetowej „SuperMemo” prac przedstawiających ważne miejsca, budowle i zabytki Ostrowa Wielkopolskiego.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim poprzez realizację projektu doskonalili umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł oraz rozwijać zainteresowania związane z budynkiem i historią I Liceum Ogólnokształcącego.
Uczeń klasy 2a Filip Neugebauer stworzył na platformie „SupeMemo” 31 ekranów kursu pt.: „I Liceum Ogólnokształcące- najstarsze liceum w mieście” i zdobył III miejsce. Gratulujemy!
Pod kierunkiem pani Marii Wójcickiej, wykorzystał w części prezentacyjnej autorskie rysunki, zdjęcia, filmy, opracowania statystyczne. Przedstawił ciekawe informacje dotyczące położenia budowli, jej charakterystyki, wątków historycznych, postaci ważnych dla kultury I Liceum Ogólnokształcącego, miasta i kraju.
Każdy rozdział kończy ćwiczeniami ciekawych form: wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz na przeciąganie, wybór, dopisywanie; z luką, dobieranie, rozsypanek wyrazowych.

Jeżeli chcesz wziąć udział w kursie Filipa, to zalogujcie się na supermemo.pl i wybierzcie kurs: I Liceum Ogólnokształcące - najstarsze liceum w mieście. Powodzenia!!

Date Posted: 2013-05-29