Archiwum 2012/2013
Wycieczka do Przygodzic

15 maja 2013 roku uczniowie klasy 3C w ramach realizacji projektu „Woda wokół nas ” wzięli udział w wycieczce dydaktycznej nad staw Górecznik w Przygodzicach. Kompleks rekreacyjny to idealne miejsca, aby w otoczeniu przyrody podziwiać niesamowite krajobrazy stawu Górecznik.
Celem wyjazdu było poznanie i zbadanie fauny i flory zbiornika wodnego oraz jego otoczenia. Pobrane próbki oraz zaobserwowane okazy roślin i zwierząt zostały opisane i udokumentowane w postaci zielników, mokrych preparatów oraz fotografii.

Zajęcia były doskonałą okazją do usystematyzowania i poszerzenia wiedzy w zakresie nauk przyrodniczych. Opiekunem grupy była p. Teresa Stagraczyńska, nauczycielka fizyki i chemii oraz nauczyciel wspomagający, pedagog szkolny p. Szymon Matyśkiewicz. Oprócz możliwości zgłębienia wiedzy uczniowie uczyli się odpowiedzialności, równocześnie wzmacniając więzy koleżeńskie.
Zachęcamy Cię do przyjazdu w to idealne miejsce, gdzie możesz spacerować alejkami w bliskim otoczeniu przyrody, podziwiać niesamowite krajobrazy stawu Górecznik, a także zobaczyć przeróżne gatunki zwierząt.

Date Posted: 2013-05-21