Archiwum 2012/2013
Wielkie czytanie w Publicznym Gimnazjum

W miniony wtorek tj. 7 maja w Bibliotece Szkolnej Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, miała miejsce wielka czytelnicza uczta, a to za sprawą Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Głośne czytanie zasługuje na szczególną uwagę, gdyż stanowi ono akt twórczy: interpretując głosowo tekst, uczeń tworzy nową jakość, nadaje mu subiektywny charakter. Głośne czytanie rozwija uczniów pod względem intelektualnym, osobowym i estetycznym. Młodzież z naszego gimnazjum doskonale zna wartość czytania i docenia wartość książki, o czym świadczy duża frekwencja podczas konkursu.

Uczestnicy prezentowali samodzielnie wybrane fragmenty utworów literackich. Jury oceniało następujące elementy składające się na miano ”pięknego czytania”: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyłonienie „mistrzów czytania” stanowiło  nie lada gratkę, bowiem konkurencja  była spora.
Jednak jury, składające się z nauczycieli gimnazjum oraz pana Adama Wasieli, który gościnnie zasiadał w komisji konkursowej, udało się wyłonić czytelnicze talenty.
I miejsce – Kornelia Bednik
II miejsce – Anna Kasprzyk
III miejsce – Filip Neugebauer

Wyróżnienia: Jagoda Janiszewska, Martyna Rzekiecka, Liza Paluch, Marcelina Turek.

Konkursowi Pięknego Czytania towarzyszyło rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”. I tu także znaleźli się prawdziwi pasjonaci fotografii, którzy poprzez swoje prace, zaproponowali ciekawe pomysły, pokazali niebanalne wizje. Szczególnie zachwycały prace: Agaty Wojtkowiak, Weroniki Michalak oraz Julii Kubeczki. Wystawę pokonkursową można oglądać w bibliotece szkolnej. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy pięknej pasji i życzmy dalszych sukcesów, zarówno literackich, jak i fotograficznych.

Date Posted: 2013-05-10