Archiwum 2012/2013
Ostrów pod matematyczną lupą

18 kwietnia 2013 roku odbyło się w naszym gimnazjum podsumowanie projektu dodatkowych zajęć edukacyjnych OSTRÓW WIELKOPOLSKI POD MATEMATYCZNĄ LUPĄ.
Młodzież w obecności Pani Dyrektor Doroty Musiał oraz Rodziców zaprezentowała prace przygotowane w ramach poszczególnych modułów.
Projekt edukacyjny przeznaczony był dla uczniów klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Realizowała go dwudziestoosobowa grupa młodzieży z klas: 3a, 3e 3g pod kierunkiem p. Marii Wójcickiej (autorki projektu), p. Ewy Mięczkowskiej, p. Marii Biegańskiej.

W programie wykorzystano trzy podstawowe koncepcje kształcenia: czynnościową, problemową oraz koncepcję realistycznego działania. Cele ogólne i szczegółowe wynikające z podstawy programowej osiągnięto dzięki korelacji matematyki z takimi przedmiotami jak historia, wiedza o społeczeństwie, informatyka i język polski. Prace nad projektem trwały od 25 października 2012 roku do 14 marca 2013 roku. Uczniowie pracowali indywidualnie i w zespołach, stosując metody aktywizujące, takie jak: mapa medialna, kula śniegowa, eksperyment i szacowanie, instrukcja, wycieczka dydaktyczna, różnorodne formy wypowiedzi w tym opowiadanie z zastosowaniem terminów matematycznych, technologie informacyjno-komunikacyjne.

Date Posted: 2013-04-22