Archiwum 2012/2013
Ten zegar stary ...

9 kwietnia 2013 r. w naszym gimnazjum odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Ten zegar stary…”. Projekt realizowała czternastoosobowa grupa uczniów z klasy 1c pod opieką p. Katarzyny Furman, p. Marii Owczarek  i p. Katarzyny Dziamskiej. Przedsięwzięcie to było elementem gminnego projektu „Matematyka jest wszędzie” i miało na celu położenie nacisku na korelację nauczania i podniesienie jakości nauczania.

Tematem projektu były zagadnienia związane z czasem, stąd tytuł „Ten zegar stary…”. Uczniowie dokonali przeglądu różnych sposobów, jakimi ludzie od wieków próbowali uchwycić i odmierzyć przemijanie.
Prace projektowe trwały od listopada 2012 do lutego 2013.Uczniowie poznali budowę różnych zegarów, zbudowali samodzielnie zegar słoneczny, zgłębili wiedzę dotyczącą stref czasowych na świecie, poszukiwali nietypowych sposobów mierzenia czasu, rozwiązywali zagadki logiczne związane z zegarem i czasem. Nauczyli się współpracować w grupie, planowali pracę, gromadzili informacje z różnych źródeł, przedstawiali zdobytą wiedzę m. In. w formie prezentacji multimedialnych.
Podsumowanie projektu odbyło się w obecności Pani Dyrektor Doroty Musiał oraz rodziców uczniów klasy 1c.

Date Posted: 2013-04-15