Archiwum 2012/2013
COMENIUS – Europa w moich oczach

Od roku szkolnego 2011/2012 młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II wspólnie z rówieśnikami z Francji, Niemiec, Danii i Włoch realizuje międzynarodowy projekt Comenius „Europa w moich oczach”.
W dniach 18 marca – 22 marca Publiczne Gimnazjum gości młodzież oraz opiekunów z wyżej wymienionych państw
. Wizyta naszych zagranicznych gości ma na celu podsumowanie i zakończenie projektu. Bardzo ważnym punktem polskiego programu było spotkanie z władzami miasta Ostrowa Wielkopolskiego, które odbyło się 19 marca w Forum Synagoga. W spotkaniu udział wzięli: Pani Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta, dyrekcja szkoły – Pani Hanna Kolińska oraz Dorota Musiał, młodzież i nauczyciele z Danii, Francji, Niemiec, Włoch i Polski.

Podczas spotkania podkreślano, że wymiany partnerskie są przedsięwzięciem niezwykle istotnym, dającym zarówno uczniowi, jak i nauczycielowi pełną satysfakcję, pozwalają też na integrację młodzieży czasem bliskich, lecz różnych narodów. Poprzez ciągłe i systematyczne pielęgnowanie kontaktów z zagranicznymi rówieśnikami mamy swój wkład w procesie jednoczenia się Europy.
W kontaktach międzynarodowych najważniejsze są kontakty międzyludzkie, a te podczas realizacji projektu Comenius przez Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, przebiegały w sposób niezwykle życzliwy, za co gospodarze dziękowali koncertem w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum. Niezwykle ciepłym akcentem spotkania było wręczenie przez Panią Prezydent upominków, zarówno opiekunom, jak i międzynarodowej młodzieży.
Spotkanie zakończyła projekcja filmu na temat Synagogi Ostrowskiej; miejsca niezwykłego, mającego swoją ciekawą historię, która zainteresowała zagranicznych gości.

Date Posted: 2013-03-20