Archiwum 2012/2013
Nasi szczypiorniści najlepszą drużyną w Wielkopolsce

W dniu 6 marca 2013r. odbył się Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w Piłce Ręcznej Chłopców. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II było współorganizatorem tego turnieju.
Pierwszy mecz półfinałowy rozegraliśmy z Gimnazjum nr 7 Kalisz i odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 29-14.
W meczu finałowym spotkały się dwa najlepsze zespoły: zespół z Wągrowca i drużyna z naszego gimnazjum. W pierwszej połowie zarysowała się przewaga naszego zespołu. Natomiast druga połowa była niezwykle zacięta i wyrównana, jednak nasi szczypiorniści wykazali się lepszą skutecznością i ostatecznie wygrali 25-23. Tym samym zostaliśmy Najlepszym Gimnazjum w Wielkopolsce w rozgrywkach piłki ręcznej chłopców.

Zapraszamy do naszej galerii!

Trener Rafał Stempniak po zwycięskim meczu powiedział: „Bardzo cieszę się z tej wygranej ponieważ zrealizowaliśmy założenia i plany przedsezonowe. Zespół zagrał cały turniej bardzo dobrze i potwierdził dominację w Wielkopolsce w tej kategorii wiekowej a co najważniejsze uzyskał awans do Finałów Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych”.
Najlepszym bramkarzem został zawodnik naszej drużyny Mateusz Dolata ,a najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Kaczmarka.
Skład zespołu: Mateusz Pankros, Mateusz Dolata- Dawid Ziółkowski, Mateusz Barczyński, Mateusz Kryjom, Adrian Pietrzak, Artur Brychcy, Adam Olszyna, Mateusz Kaczmarek, Marcin Janasik, Marcin Przyszklak, Patryk Dołubizno, Dawid Stempniak, Ksawery Gajek.

Written By: kapola
Date Posted: 2013-03-12