Archiwum 2012/2013
XIV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 7 marca 2013 roku w naszym gimnazjum odbył się XIV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego „Alles auf Deutsch”, za zorganizowanie którego odpowiedzialna była pani Danuta Żywica.
Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
W konkursie wzięło udział 7 szkół, w sumie 28 uczestników.

Po dwóch etapach – pisemnym i ustnym wyłoniono 5 laureatów:
I miejsce - Daniel Konoplański z Publicznego Gimnazjum im. Ireny Sendler Zespołu Szkół w Lamkach,
II miejsce - Rafał Worsztynowicz  z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach,
III miejsce - Mateusz Dobrosielski z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim,
IV miejsce - Jagoda Powąska
i V - Wiktoria Józefowicz – obie uczennice reprezentowały Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.
Dyplomy i nagrody wręczyli zaproszeni goście: pani Marlena Maląg – zastępca prezydenta miasta i pan Andrzej Kornaszewski – przewodniczący Komisji Edukacji Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu.
Zwycięzcom gratulujemy!
W czasie kiedy uczniowie rozwiązywali test, nauczyciele uczestniczyli w warsztatach związanych z funkcjonowaniem Platformy WSIPNET prowadzonych przez pana Pawła Koprowskiego – konsultanta edukacyjnego. W przerwie konkursu, między częścią pisemną a ustną, odbyły się, dla uczniów warsztaty językowe z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, które poprowadziła pani Kamila Mikołajczyk.

Date Posted: 2013-03-11