Archiwum
Archiwum 2013/2014

29 czerwca 2012 roku o godzinie 8:30 w auli Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 i pożegnanie uczniów trzecich klas gimnazjum.
W pierwszej części uroczystości Pani Dyrektor Hanna Kolińska skierowała do uczniów, rodziców i nauczycieli refleksje oraz ciepłe słowa podziękowań.
Głos zabrali również zaproszeni goście: Pani Kornelia Hausman przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Andrzej Kornaszewski przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu.
Podczas uroczystości obecni byli wychowawcy, nauczyciele i rodzice absolwentów.

Zapraszamy do naszej galerii!

Koszykarki naszej szkoły zostały MISTZRYNIAMI WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO w streetballu ORLIK CUP 2012.
Turniej finałowy zorganizowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” rozegrany został na wspaniałym kompleksie sportowym w Gnieźnie. Nasze dwa zespoły (o jakże wyszukanych nazwach – Basket 1 oraz Basket 3) rywalizowały w gronie czternastu ekip wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych i rejonowych.

Po zakończeniu zmagań ligowych nasze koszykarki nie miały zbyt dużo czasu na odpoczynek. Zawodniczki UKS BASKET wzięły udział w trzech turniejach koszykarskich.
Najpierw nasze zawodniczki grały turniej kadr wojewódzkich w Gorzowie Wielkopolskim pokonując zespoły: kadry województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz zespół z Międzychodu. W ostatecznym rozrachunku nasze dziewczęta, które po raz ostatni na parkiecie spotkały się w tym składzie zajęły pierwsze miejsce.

Dużym sukcesem uczniów Publicznego Gimnazjum zakończył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Poznaniu, który odbył się 23 czerwca 2012 roku.
Uczniowie klasy sportowej 3g wygrali wszystkie mecze i zajęli I miejsce, natomiast uczniowie klasy sportowej 2g - III miejsce.
Najlepszym strzelcem turnieju został Szymon Guździoł z klasy 3g.

Serdecznie gratulujemy!

Od 15 do 20 czerwca w Żerkowie rozgrywane były Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Szachach. W zawodach dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy 2a. W grupie dziewcząt startowało 14 zawodniczek. Justyna Świtała zajęła 6 miejsce, Katarzyna Jasiak - 8.  W grupie chłopców wśród 29 zawodników Maciej Chmielarz zajął 5 miejsce, Daniel Cicharski - 18.
Justyna, Kasia i Maciej uzyskali awans do Mistrzostw Międzywojewódzkich.