Archiwum
Mistrzynie województwa w streetballu!

Koszykarki naszej szkoły zostały MISTZRYNIAMI WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO w streetballu ORLIK CUP 2012.
Turniej finałowy zorganizowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” rozegrany został na wspaniałym kompleksie sportowym w Gnieźnie. Nasze dwa zespoły (o jakże wyszukanych nazwach – Basket 1 oraz Basket 3) rywalizowały w gronie czternastu ekip wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych i rejonowych.

Nasze dziewczęta nie zaczęły najlepiej tych zmagań, gdyż przegrały solidarnie pierwsze swoje spotkania grupowe po jednym punkcie. Jednak w kolejnych meczach było już znacznie lepiej. Zarówno Basket 1 jak i Basket 3 wygrały swoje kolejne pojedynki i do półfinałów nasze dziewczęta przystąpiły z pierwszych miejsc.
Basket 1 w meczu o awans do finału niestety nie sprostał zespołowi z Opalenicy przegrywając kolejne spotkanie różnicą jednego punktu, a Basket 3 ograł drużynę z Międzychodu pewnie awansując do wielkiego finału. W meczu o pierwsze miejsce zespół Basketu 3 nie dał żadnych szans drużynie z Opalenicy, a w finale pocieszenia czyli meczu o 3 miejsce Basket 1 wygrał z Lwówkiem.

Zespoły naszej szkoły wystąpiły w Gnieźnie w następujących składach:
Mistrzynie województwa - Basket 3:
Agnieszka Obst, Martyna Kasprzak, Marta Frankiewicz, Karolina Mularczyk.


III miejsce w województwie - Basket 1:–
Paulina Izydorska, Agnieszka Grzesiak, Katarzyna Gulcz.


Streetball klasyfikacja końcowa:
1 m. Ostrów Wlkp. Basket 3
2 m. Opalenica
3 m. Ostrów Wlkp. Basket 1
4 m. Lwówek
5 m. Pecna
6 m. Kościan
7 m. Jarocin
8 m. Pyzdry

Written By: kapola
Date Posted: 2012-06-27
Number of Views: 1926
Wróć