Apel z okazji rocznicy beatyfikacji Papieża Jana Pawła II

Mija kolejny rok, odkąd odszedł od nas nasz ukochany pasterz Ojciec Święty Jan Paweł II. Swoim długim życiem i pontyfikatem odcisnął niezatarte piętno w historii Polski i całego świata. Zmagając się z wieloma przeciwnościami odważnie głosił Chrystusowe orędzie miłości i ukazywał wartość i sens ludzkiej egzystencji stale podkreślając, że człowieka nie można w pełni zrozumieć bez odniesienia do Bożego zamysłu wobec każdego z nas.

Żyjemy pełnią życia tylko wtedy, gdy nieustannie jesteśmy zorientowani na Boga i wypełnianie Jego woli. Taką drogą podążał w swoim życiu błogosławiony Jan Paweł II. Będąc wiernym Panu Bogu i do końca oddając Mu swoje życie dawał przykład nam, jak owocnie i odważnie żyć będąc wiernym ludzkiemu powołaniu.
Z okazji rocznicy urodzin i pierwszej rocznicy beatyfikacji Papieża Jana Pawła II w naszej szkole odbył się  18 maja okolicznościowy apel. Uczniowie zaprezentowali całej społeczności szkolnej nauczanie naszego Wielkiego Rodaka ze szczególnym uwzględnieniem Jego wskazówek dla młodzieży. Występ był też okazją do wspólnego odśpiewania ulubionej papieskiej pieśni pt.: "Barka".

Date Posted: 2012-05-28