Archiwum
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

Przy współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego, którzy przeprowadzili liczne sprawdziany oraz testy lekkoatletyczne, p. Grzegorz Judziński wybrał szeroką reprezentację naszego gimnazjum na zawody sportowe tj. Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA , które odbyły się 09.05.2012 r. na obiektach klubu sportowego ,,Stal’’.
Nasze gimnazjum reprezentowało 25-ciu uczestników (chłopców i dziewcząt), którzy mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami naszego powiatu w konkurencjach lekkoatletycznych.
Tak jak przystało na naszych gimnazjalistów nie obyło się bez licznych sukcesów .

     

Można śmiało powiedzieć, że przysłowiowy worek z medalami rozwiązał się po znakomitym występie Jakuba Wieteckiego w pchnięciu kulą , który okazał się najlepszy w tej konkurencji.
Pozostałe medale to już była tylko kwestią czasu i tak kolejno zdobywali je:
     •    w biegu na 300m Agata Czerniejewska - 1miejsce,
     •    w biegu na 1000m Dorota Stasiak - 1miejsce,
     •    w skoku w dal Adrian Pietrzak - 3miejsce,
     •    w biegu na 100m Zuzanna Jędrzejak - 3miejsce.

Na koniec zawodów odbyły się jeszcze biegi sztafetowe i w tej konkurencji bezkonkurencyjne znowu okazały się nasze zawodniczki, które wygrały sztafetę szwedzką a biegły w niej: Kasprzak Martyna, Zuzanna Jędrzejak, Agata Czerniejewska, Katarzyna Joks.
Dzięki tym sukcesom nasze gimnazjum zdobyło 4 złote medale i 2 brązowe. Wszyscy medaliści uzyskali awans do Finału Rejonu Wielkopolskiego, który odbędzie się 24 maja br. również w Ostrowie Wielkopolskim.
Opiekunowi i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Written By: kapola
Date Posted: 2012-05-11
Number of Views: 1357
Wróć