Biesiada z żonkilem

W niedzielę 15 kwietnia 2012 r. w auli Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbyła się „Biesiada z żonkilem”.
W ramach niedzieli żonkilowej organizatorzy – Hospicjum św. Józefa, Ostrowski Klub Amazonek oraz Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej, zadbali o atrakcyjny i bogaty repertuar uroczystości. W spotkaniu uczestniczyli: Andżelika Możdżanowska – senator RP, Piotr Walkowski – poseł, Paweł Rajski – Starosta Ostrowski, Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta, Andrzej Leraczyk – Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, Lidia Sobócka – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych, ks. Krystian Kowalski, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz lokalne media.

Biesiadę z żonkilem rozpoczął koncert w wykonaniu uczniów liceum, którzy swym występem chcieli podkreślić, iż życie polega na tym, aby być wdzięcznym za dobro, które jest nam codziennie ofiarowane w ludziach i rzeczach. Dlatego też pełni wdzięczności za okazywane dobro, pomoc, życzliwość i wsparcie, licealiści wyrazili swoje „dziękuję” wszystkim tym, którzy wspierają działalność dobroczynną. Podczas koncertu zaproszeni gości mieli okazję przenieść się w magiczną krainę muzyki, tańca, poezji; w świat zadumy, refleksji, ale też uśmiechu, śpiewu. Atmosferę dopełnili uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Muzycznych. Niezaprzeczalną atrakcją był występ Tobiasza Pietrzyka – uczestnika popularnego programu „Szansa na Sukces”. W nastrój typowej biesiady wprowadziła wszystkich Kapela Ludowa „Żegocinianie”.
Kolejna część programu niedzieli żonkilowej to warsztaty pierwszej pomocy, które  poprowadzili uczniowie LOSO w składzie: Miłosz Kołodziej oraz Aleksandra Libudzic. Najmłodszym uczestnikom wiele radości sprawiły warsztaty malowania twarzy.
Ten niezwykły i pełen wrażeń dzień zakończył się poczęstunkiem, podczas którego goście dzielili się swoimi odczuciami, przemyśleniami. Warto podkreślić, iż tego typu inicjatywy są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają  na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

Date Posted: 2012-04-20