Archiwum
Pożegnanie zimy, czyli Rajd Marzanna na „dwóch kołach”

W dniu 24 marca grupa młodzieży naszego gimnazjum w składzie: Daria Raczak, Magda Maciejewska, Arkadiusz Krysmalski, Arkadiusz Wojtysiak, Mateusz Bober, Patryk Śron, Bartosz Kowalski i Bartosz Szymczak, pod przewodnictwem pana Krzysztofa Łukowicza wzięła udział w rajdzie rowerowym „Marzanna 2012”.
Start tegorocznego rajdu mieścił się na placu wejściowym naszej szkoły. Frekwencja dopisała, bo gdyby zliczyć wszystkich uczestników; pieszych i cyklistów, liczba z pewnością przekroczyłaby 200!

     
 

Wybrana przez nas trasa obejmowała ponad 30 km i prowadziła   z Ostrowa Wlkp. – przez: czarny szlak rowerowy  do Trąby, następnie Bagatela z pomnikiem przyrody – głazem narzutowym, Biskupice Ołoboczne a w nich drewniany kościół św. Bartłomieja Apostoła z 1726r, Ociąż, Kwiatków i Lewków, gdzie w otaczającym szkołę podstawową parku mieściła się meta rajdu. Na mecie ciepła herbata i posiłek, konkursy z nagrodami. Bezwzględnie należy wspomnieć, że w tym roku wiedzą wykazał się Mateusz Bober, zajmując trzecie miejsce w konkursie wiedzy przyrodniczej i krajoznawczej regionu. Przed powrotem do Ostrowa zwiedziliśmy ekspozycję pałacyku Lipskich, wraz z otaczającym pałacyk starodrzewem. Starający się o odznaki turystyczne uzyskali wpisy i pieczątki w książeczkach. Zapraszamy wszystkich chętnych na następne zmagania na dwóch kołach – już w kwietniu!

 

Written By: kapola
Date Posted: 2012-03-28
Number of Views: 917
Wróć