Mam Talent 2012

W czwartek 22 marca 2012 roku Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II przeżywało prawdziwe oblężenie. Tego dnia bowiem odbyła się II edycja szkolnego show „Mam Talent”.
Uroczystość oficjalnie otworzyła Pani Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta, po czym  prezentowały się największe gwiazdy Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielnie Oświatowej. Konkurs talentów oceniało jury w składzie: Pan Andrzej Kornaszewski - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, Pan Adam Wasiela – Radny Miasta, Pani Jolanta Przybyłek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Patryk Piotrowski – uczeń gimnazjum.

Komisja konkursowa miała dość trudne zadanie, bowiem prezentacje uczniów były na wysokim artystycznym poziomie. Warto też podkreślić, że wiele z zaprezentowanych pokazów, było projektami autorskimi uczniów, którzy sami m.in. układają choreografię, dbają o wizerunek sceniczny.
Tegoroczna edycja to prawdziwa „mieszanka wybuchowa” i eksplozja różnorodności, na którą złożyły się interpretacje wokalne, pokazy taneczne od tańca towarzyskiego zaczynając, a na: bboyinugu, popingu,czy lookingu kończąc. Spotkanie przebiegało w niezwykłej atmosferze, przy filiżance pachnącej kawy i słodkim ciastku; a bogactwo uczniowskich wykonań dostarczyło wiele emocji.
Uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny udowodnili, że posiadają wiele umiejętności i zainteresowań.
Główną nagrodę jury otrzymała Liliana Smółka z kl. 3e, natomiast nagrodę publiczności: Kinga Maciejewska z kl. 3c. Przyznano tez kilka wyróżnień. Zwycięzcy szkolnej edycji „Mam Talent” zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami, natomiast wszyscy finaliści otrzymali nagrody pocieszenia. Szkolne show na miarę telewizyjnego „Mam Talent” stało się okazją do wspaniałej zabawy, do której włączyli się wszyscy zaproszeni goście, a obecnością swoją zaszczycili: wspomniani już Pani Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta, Pan Andrzej Kornaszewski - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, pan Adam Wasiela – Radny Miasta, dyrekcja gimnazjum oraz dyrekcja zaprzyjaźnionej szkoły, Pani Kornelia Hausmann – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice, nauczyciele, uczniowie, przyjaciele szkoły. O profesjonalizm imprezy oraz odpowiedni klimat zadbali organizatorzy – pani Agnieszka Kurkiewicz oraz pan Szymon Matyśkiewicz, którzy już myślą nad formułą kolejnej – III edycji „Mam Talent”, jednocześnie składając podziękowania na ręce sklepu sportowego MatySport oraz sklepu papierniczego Pani Marii Matyśkiewicz przy ulicy Kościelnej 16.

Date Posted: 2012-03-24