XIII Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego „Alles auf deutsch”

Dnia 13 marca 2012 roku w naszym gimnazjum odbyła się trzynasta edycja konkursu języka niemieckiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta. Pomysłodawcami tego konkursu byli nauczyciele uczący w naszej szkole oraz Dyrekcja, z którą wspólnie zorganizowali to przedsięwzięcie.
Jak corocznie zaproszone zostały do udziału wszystkie szkoły powiatu ostrowskiego. Tym razem rywalizowało ze sobą 34 uczniów z ośmiu szkół.

Konkurs składał się z 60- minutowej części pisemnej, a następnie uczniowie którzy uzyskali odpowiednią, ustaloną w regulaminie liczbę punktów przystąpili do części ustnej.
Komisja w składzie: pani Danuta Żywica, Pani Małgorzata Jędroch i pan Bogusław Sokołowski, wyłoniła laureatów: I miejsce zajęła Agnieszka Matuszewska z gimnazjum w Sobótce, II miejsce Wiktoria Burghardt z gimnazjum Sióstr Salezjanek, III miejsce Klaudia Spychalska z gimnazjum w Dębnicy, IV miejsce Jagoda Powązka z gimnazjum Sióstr Salezjanek, V miejsce Aleksandra Kupaj również z gimnazjum Sióstr Salezjanek.

Podczas gdy uczniowie rywalizowali, nauczyciele uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawiciela wydawnictwa WSiP. Młodzież podczas przerwy między częścią ustną i pisemną uczestniczyła w zajęciach językowych przygotowanych i prowadzonych przez panią Kamilę Mikołajczyk. Konkurs uświetniony został obecnością pana Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka i pana Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury Fizyczne i Sportu Rady Miejskiej Andrzeja Kornaszewskiego, którzy wręczali nagrody wszystkim uczestniczącym oraz oczywiście laureatom i ich nauczycielom języka niemieckiego. Spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem i zaproszeniem na spotkanie w następnym roku szkolnym.

Date Posted: 2012-03-22