Archiwum
Zimowa Galeria Plastyczna

Już po raz kolejny w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbyła się Galeria Plastyczna. Galeria to rodzaj konkursu plastycznego, w którym biorą udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych oraz gimnazja miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Termin konkursu 15 lutego to sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale nie tylko.
Najważniejszym elementem konkursu jest rozwój zdolności plastycznych, kształtowanie wrażliwości estetycznych jak i możliwość  zastosowania indywidualnych odczuć plastycznych.

   

Na potrzebę konkursu powstały cztery kompozycje o szerokiej gamie barw, układu lin i figur. Zadaniem uczestników było w ciągu 120 minut stworzyć realistyczne studium jednej z zaprezentowanych kompozycji lub jej dowolna interpretacja. Prace można było wykonać w wybranej przez siebie technice. Powstały w ten sposób różnorodne prace od pasteli poprzez farby, ołówek jak i techniki mieszane. Chodziło bowiem o to aby wzbogacić swój warsztat pracy.
Prace uczniów oceniali ostrowscy artyści i plastycy. Oceniano prace w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Ostatecznie nagrodzono 9 prac i 8 wyróżniono. Dzięki środkom finansowym uzyskanym od Rady Rodziców można było zakupić atrakcyjne nagrody
Atmosfera w jakiej przebiegała Galeria wskazuje na to , że za rok odbędzie się kolejna edycja konkursu czego życzy sobie organizator konkursu.

   

Written By: kapola
Date Posted: 2012-02-19
Number of Views: 715
Wróć