„Iść za marzeniem – to jedyna droga” – rozpoczęcie roku szkolnego 2011/ 2012

W czwartek 1 września uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej rozpoczęli nowy rok szkolny mszą św. w kościele pw. św. Pawła Apostoła, potem przeszli do szkoły na oficjalną uroczystość. Pani wicedyrektor Dorota Musiał skierowała słowa szczególnego powitania do pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w murach gimnazjum. Zachęcała wszystkich uczniów, aby odkrywali w sobie talenty, rozwijali zainteresowania i realizowali swoje marzenia.

Zebrani na uroczystości wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez młodzież. Program artystyczny „Iść za marzeniem – to jedyna droga” zachęcał do podejmowania wyzwań kolejnego roku szkolnego. Idąc ku przyszłości nie można jednak zapomnieć o przeszłości. Młodzież uczciła również pamięć poległych i walczących o wolność Polski w czasie II wojny światowej. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Written By: magdaadmin
Date Posted: 2011-09-01