Sukces uczniów naszego gimnazjum

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II od roku biorą udział w ogólnopolskim projekcie Uczeń Online.
W ramach koła humanistycznego, którego pracą kieruje p. Anna Galant, uczestnicy opracowali kursy edukacyjne i opublikowali je na platformie internetowej SuperMemo.
Prace uczniów zostały zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu „Wrzuć kurs”. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych prac autorskich wykazujących wysoką wartość dydaktyczną, podniesienie motywacji do poszukiwania nowych rozwiązań edukacyjnych wspierających samokształcenie oraz rozwój kompetencji wspomagających proces uczenia się przez całe życie, upowszechnienie TIK w procesie dydaktycznym. Uczniowie musieli i wykorzystać pliki multimedialne funkcjonalnie użyte w kursie w celu uatrakcyjnienia opracowanego materiału. Do konkursu z ostrowskiego koła zgłoszono 6 prac, aż 5 prac nagrodzono i tym samym pięcioro uczniów zostało laureatami konkursu.

Laureaci konkursu:
Aleksandra Harych, Dorota Skowronek, Olimpia Skrobańska, Beniamin Kolenda, Marcin Ciernia

Uczniowie zdobyli bardzo atrakcyjne nagrody: kamerę video, odtwarzacz mp 4, zestawy encyklopedii multimedialnych Tematy opracowane przez uczniów dotyczyły różnorodnych tematów – laureatka najbardziej wartościowej nagrody opracowała zagadnienie dotyczące planów filmowych, „Trochę filmowej gramatyki, czyli... jak ustawić kamerę?” , tytuły pozostałych kursów: „Ortografia-„.rz” w trzy minuty „…”Hieronim Bosch - Syn Marnotrawny. Analiza obrazu…”„Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim cz.1” „Gatunki filmowe – filmowe abc…”.
Czworo laureatów dodatkowo  pojedzie bezpłatnie na dwutygodniowy  obóz naukowy do Białego Dunajca – program obozu zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Oprócz zajęć warsztatowych uczniowie zwiedzą Kraków, Zakopane, będą wędrować po Tatrach, wybiorą się na Słowację i do Podhalańskich Term. Za rok ciężkiej pracy uczniowie zostali wspaniale nagrodzeni.

Date Posted: 2011-06-20