Archiwum
Zjazd Szkół im. Papieża Jana Pawła II

Nadszedł czas corocznego zjazdu Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej. W tym roku spotkaliśmy się 3 czerwca w Krotoszynie. Nasze gimnazjum było reprezentowane przez poczet sztandarowy i drużynę zawodników, którzy brali wdział w różnych konkurencjach sportowych.

W piękny piątkowy poranek udaliśmy się do krotoszyńskiej Fary, gdzie uczestniczyliśmy we mszy św. pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Stanisława Napierały. W swojej homilii nawiązał do słów naszego wielkiego patrona błogosławionego Jana Pawła II abyśmy się nie lękali być świadkami Chrystusa na ziemi. Po mszy św. udaliśmy się ulicami miasta do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, aby wziąć udział w dalszych uroczystościach i zawodach sportowych, które miały na celu zintegrować całą brać szkół papieskich.
W niedzielę 5 czerwca przedstawiciele naszej szkoły brali udział w pielgrzymce do Św. Józefa, która corocznie jest organizowana przez Szkoły J.P.II w Kaliszu. W tym roku połączona była z diecezjalnym dziękczynieniem za Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Msza św. z udziałem pasterza naszej diecezji ks. biskupem Stanisławem miała bardzo uroczysty charakter i pokazała nam jak ważną postacią jest nasz patron J.P.II. Po Eucharystii udaliśmy się pod figurę Papieża, aby złożyć kwiaty ,które były wyrazem naszej wdzięczności za Jana Pawła. Te dwa wydarzenia pokazały nam jaką wielką wspólnotę tworzą uczniowie należących do Rodziny Szkół J.P. II.

Written By: kapola
Date Posted: 2011-06-07
Number of Views: 610
Wróć