Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego

„Słońce poniesiemy sami” pod takim hasłem, od kilku już lat uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II obchodzą Międzynarodowy Dzień Dziecka.
W tym wyjątkowym dniu Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz współrealizujące z Gimnazjum projekt finansowany przez Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Miejski, zorganizowało wiele atrakcji.

Impreza rozpoczęła się odśpiewanym „Sto lat ” przez Grono Pedagogiczne oraz złożonymi w imieniu wszystkich dorosłych życzeniami Pani Dyrektor Hanny Kolińskiej. Każda klasa została obdarowana przez Radę Rodziców słodka niespodzianką. Uczniowie mogli brać udział w licznych zabawach i konkurencjach: skakaniu na skakance, rzucie piłką do kosza, szukaniu koralików, łowieniu rybek, odbijania piłeczka ping-pongową, rzucie do celu, rzucaniu obręczami, w zabawie „Kółko-krzyżyk”, pokonać przyjaciela w ogromnych warcabach lub w tenisie stołowym zdobywając dyplomy i nagrody. Zorganizowany był magiczny kącik, w którym można było poddać się niepowtarzalnym tatuażom i malowidłom na twarzy. Zespoły klasowe zmierzyły się w rozgrywkach sportowych. Każdy mógł znaleźć coś dobrego w kawiarence, wygrać los w loterii fantowej, uczestniczyć w pokazach Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, znaleźć chwilę relaksu w utworzonym na tę okoliczność kinie kabaretowym, zmierzyć się z nauczycielami w zabawie „Kocham Cię Polsko”. Uczniowie z klas integracyjnych, dzięki uprzejmości Pani Elizy Wolańczyk uczestniczyli w dogoterapii. Było zabawnie i słodko.

Date Posted: 2011-06-04