IX Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

24 maja 2011 roku w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IX Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.
W konkursie wzięło udział 34 uczniów z gimnazjów z Ostrowa Wielkopolskiego, Raszkowa i Lamek.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z dwóch części:
• wiedza o kulturze, historii i życiu w Wielkiej Brytanii
• wiedza o kulturze, historii i życiu w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
Test zawierał zadania polegające na:
• stwierdzeniu czy podane informacje są prawdziwe czy fałszywe;
• wyborze jednej prawidłowej odpowiedzi z trzech podanych;
• udzieleniu odpowiedzi na pytania otwarte;
• rozwiązaniu krzyżówki.

Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła 5 laureatów:
1. Weronika Guzenda, Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
2. Adam Dupla, Gimnazjum nr 4
3. Oliwia Lorenz, Publiczne Gimnazjum im. Ireny Sendler w Lamkach
4. Błażej Rzeszowski, Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko
5. Jagoda Powąska, Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i pozwala na pogłębianie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Dodatkowym walorem jest integracja społeczności międzygimnazjalnej w naszym rejonie. Każdego roku uczniowie doskonale radzą sobie z zadaniami, a poziom wśród uczestników jest bardzo wyrównany. Wszyscy uczniowie są świetnie przygotowani przez swoich opiekunów. Daje to satysfakcję zarówno nauczycielom, którzy mogą poszerzyć wiedzę i zainteresowania swoich podopiecznych jak i uczniom, którzy mają szansę rywalizować z najlepszymi. Jednocześnie stanowi to dla nich dodatkową motywację do dalszej pracy. Coroczne organizowanie konkursu jest także elementem promocji szkoły w środowisku.

Date Posted: 2011-05-31