Archiwum
Sukces Macieja Chmielarza w Szachowych Mistrzostwach Świata Szkół

Uczniowie klasy 1a: Maciej Chmielarz, Daniel Cicharski i Agustyn Michalak brali udział w VII INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA SZKÓŁ W SZACHACH rozgrywanych w Krakowie od 29 kwietnia do 9 maja 2011 r.
Honorowy Patronat nad zawodami sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski.
Ogromny sukces sportowy osiągnął Maciej Chmielarz, który w grupie do lat 15 zajął szóste miejsce wśród 39 grających będąc najlepszym z Polaków.

Maciej przed ostatnią rundą miał jeszcze teoretyczne szanse nawet na wicemistrzostwo świata (pod warunkiem zwycięstwa w ostatniej partii). Dlatego trzykrotnie odrzucił remisowe propozycje przeciwnika - niestety przegrał. Okazało się, że remis dawał czwarte miejsce. Każdy z zawodników rozegrał 9 partii. Maciej zdobył 5,5 punktu.
Daniel i Augustyn zagrali na miarę swoich aktualnych możliwości, zdobyli po 3,5 p. i zajęli miejsca trzydzieste trzecie i trzydzieste czwarte.
Dla całej trójki naszych szachistów turniej był wielką przygodą. Zawody obserwowali między innymi: Prezydent Międzynarodowej Organizacji Szachowej - Kirsan Ilyumzhinov, Prezes Polskiego Związku Szachowego - Tomasza Sielicki, wybitni trenerzy z całego świata. W zawodach uczestniczyło wielu medalistów Mistrzostw Świata, Europy i swoich krajów.
Serdecznie gratulujemy Maciejowi i życzymy dlaszych sukcesów!

Written By: kapola
Date Posted: 2011-05-14